‹
 

Click Here!




Philips JackRabbit JR32RWDV
Külső CD-író/DVD-lejátszó

DVD-lejátszás
A
DVD behelyezése után a lejátszás automatikusan elindul (ezt a rendszer menüben szabályozhatjuk). A türelmetlenebbek örömmel fedezhetik fel, hogy azokon a helyen is alkalmazhatjuk a fejezetugrás és a keresés funkciókat, ahol ezeket amúgy a DVD-készítői letiltották (pl. reklámok, céglogók, átvezető menüanimációk, szerzői jogi információk stb.). A léptetések használatakor azonban egy kicsit idegesítő dologra lettem figyelmes: a lejátszó némi késleltetéssel reagál a távirányítóra. Kb. fél-egy másodperc is eltelik a gomb lenyomása és a funkció megvalósítása között. Ezt talán a későbbi szoftverfrissítések orvosolni fogják.
A kis távirányító a nagyobb kézzel megáldottaknak (pl. nekem) nem esik túlzottan kézre, de a tervezők nyilván a helyfoglalást tartották szem előtt, hiszen egy hordozható eszközről van szó.


Kis ablakban látható a film is

Lejátszás közben váltogathatjuk a szinkron- és feliratnyelveket, rázoomolhatunk a képre. A legérdekesebb talán az, hogy a beállító képernyőn egy ablakban továbbra is látjuk a filmet, valamint a kódolás bitrátájának változását. A meghajtó képes virtuális térhangzás keltésére is, ami elég jól össze is jön neki, a lényeg az, hogy a televízió előtt pontosan középen foglaljunk helyet.

MP3/audió CD lejátszás
A
z MP3 lejátszás megvalósítása jól sikerült: a képernyőn láthatjuk a hosszú fájlneveket tartalmazó listát, amely a könyvtárak szerint van rendezve (viszont a könyvtárak nevét csak a felső sorban láthatjuk). Az Info gombra tapadva megnézhetjük az ID3 tageket is, sőt, a számok közötti válogatás lejátszás közben is működik. Ilyenkor a készülék a memóriájába betölti az adott számot, és ennek köszönhetően egy másik fájl adatait is vizslathatjuk.

Nem okoznak problémát a változó bitrátájú (VBR) számok lejátszása sem, egyébként a maximális kezelt bitráta 320 kb/s.
Lehetőség van az audio CD lejátszóknál már megismert véletlen sorrendű és ismételt lejátszásra is.


Hosszú fájlnevek...


Az audió CD-k lejátszása hasonlóan működik, mint az MP3-aké, azzal az értelemszerű különbséggel, hogy itt nincsenek fájlnevek...


ID3 tagek

JPEG/Kodak Photo CD lejátszás
A
fényképeket tartalmazó CD-t megtekinthetjük diavetítés üzemmódban. Ekkor a készülék az előre beállított intervallumonként cserélgeti a képeket. A Stop gomb lenyomása után viszont mi léptethetjük a fotókat. Lehetőség van a kép forgatására is.
A lejátszó képes kisméretű előnézeti képeket is gyártani, így egyszerűbb a válogatás, viszont az előnézeti képek elkészítése nem túl gyors...
A képek nézegetése közben is zoomolhatunk több fokozatban, és a felnagyított képen a nyíl gombokkal mozoghatunk.

Video CD/Super Video CD lejátszás
A
JackRabbit kezeli és lejátssza a Video CD, és az egyre népszerűbb Super Video CD formátumú lemezeket is, viszont a tesztlemez SVCD menüjét nem jelenítette meg, pedig az összehasonlítás alapjául szolgáló Thomson DTH-4200-as lejátszónak ezzel nem volt gondja. Talán egy újabb firmware...


A képen nagyobb, mint a valóságban...

Összességében én elégedett voltam a szolgáltatásokkal, melyek egy része még túl is nyúlik a "nagy" asztali készülékek tudásán. A képminőséggel sem lehet gondunk (feltéve, ha S-video kábelt használunk), a Thomson lejátszó RGB-s képétől szabad szemmel nem lehetett megkülönböztetni. A kompozit kimenet képe valamivel rosszabb, de erről már nem a készülék tehet, hanem az átviteli forma.
Egyetlen egy dolgot hozhatok fel negatívumként: a viszonylag magas zaj, amit a készülék kelt. Zenehallgatás és filmnézés közben egy-egy csendes résznél jól hallható a lejátszó zúgása. Ezen csak úgy tudunk segíteni, hogy minél messzebb ülünk tőle.

Most pedig lássuk, hogy miként teljesít a számítógép mellett a JackRabbit!

 


 

Legfrissebb fórumtémák

 
[an error occurred while processing this directive]
 

 

Copyright: Fellpack Kft. 2000-2023. Minden jog fenntartva.

Médiaajánlat