TESZTEK magyarul « geforce 7600gt tuning? »
Üdvözöllek Vendég. Belépés - Regisztráció.
2017. augusztus 16. 15:29

Start Start Súgó Súgó Keresés Keresés Belépés Belépés Regisztráció Regisztráció

TESZTEK magyarul
   Hardver
   Videokártya, monitor

geforce 7600gt tuning?
« Előző téma | Következő téma »
Oldal: 1 2  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat
   Feladó  Téma: geforce 7600gt tuning?  (Eddig 21987 alkalommal olvasták ezt a témát)
NoreeBee
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

Profil - A felhasználó adatai E-Mail

geforce 7600gt tuning?
« Dátum: 2007. január 12. 11:27 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása

Hali!

Nos lenne egy kérdésem.  
Nekem egy gainward geforce 7600gt golden sample (agp) videokarim van. (575/1500)  
A különböző huzó programok nem ismerik fel igy azon frekvenciát nem tudok módositani, de a geforce alap szoftverében igen. Csak azt nem tudom milyen lépésekben kellene (5mhz enként?) és hogy ha tul sok lenne akkor nem sz*rik-e be a videokártyám. plussz az se lenne rossz ha valamivel letudnám tesztelni. (játékon kivül)
Ha jóltudom a 3dmark erre is hivatot ill teljesitmény mérésre.
a 3dmark05 -n hol lehet beállítani hogy csak a videokártyát tesztelje és ne az összes hardvert. (hogy össze tudjam hasonlitani az alappal)

ja , meg az alapszoftveren volt egy olyan gomb hogy optimalized (orajel beállitásnál).
nos ez ugy felvitte nekem a gput 633 mhz-re a ramot meg 800 valamennyire mint a sicc. de féltem hogy elbarmolom igy visszavettem egyből alapra.

várom a segitségeket ill a hozzászólásokat.

kösz előre mindenkinek.
Naplózva

AMD ATHLON 64 4000+ ,MSI K8 SLI-FI, 2*512 MB KINGMAX RAM, LEADTEK DTV 2000 TV TUNER, SAMSUNG 80 GB HDD, MAXTOR 80 GB HDD, ASUS DVD IRÓ,PLEXTOR DVD OLVASÓ, 21" MONITOR ,gainward 7600gt
juhasz1
Beszédes

Egy teljesen új gépem van:)

Nem: male
Re: geforce 7600gt tuning?
« Válasz #1 Dátum: 2007. január 12. 15:31 »

Miért szeretnéd tuningolni??
nemelég az amit nyujtHuh
Naplózva

Amd Athlon 3200+,2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax,MSI k9N SLI ,Gainward 8800gs 384mb ,CHIFTEK 400W táp,AC Freezer 64PRO ventilátor a procin,Rádiós Egér és Billenytüzet(Samsung),Samsung 940NW 19 TFT...
meeszy
Beszédes

Profil - A felhasználó adatai

« Válasz #2 Dátum: 2007. január 13. 01:01 »

Szia,

nekem is Gainward 7600GT-m van és ehhez van egy ExperTool nevű progi, ebben van egy performance opció. Ott lehet növelni a mag(560-650MHz) és a memória(700-800MHz) órajelét is. Nézz szét a gyári CD-n, sztem neked is van ilyen progid.

Sztem lépkedhetsz 10MHz-enként, de szvsz nem lesz valami látványos különbség, de ha mégis akkor azonnal szólj. Grin

Üdv, Mészy.
Naplózva

ASUS P5B / Intel Core 2 Duo E6400 2166MHz @3200MHz/ 2x1GB GEIL Ultra DDR2 800 / Gainward 7600GT 256MB Silent / 160-200-250GB Samsung / 480W / SB Live 24bit 7.1
juhasz1
Beszédes

Egy teljesen új gépem van:)

Nem: male
« Válasz #3 Dátum: 2007. január 13. 16:19 »

Hello
Szeretném megkérdezni hogy van az Nvidia kontrol Panelben
hogy Óratulvezérlés beállitás cimszó allat !! hogy Automatikus oratulvezérlésHuh
Ez mit jelent valolyában??
Mert félek kibrobálni
Naplózva

Amd Athlon 3200+,2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax,MSI k9N SLI ,Gainward 8800gs 384mb ,CHIFTEK 400W táp,AC Freezer 64PRO ventilátor a procin,Rádiós Egér és Billenytüzet(Samsung),Samsung 940NW 19 TFT...
NoreeBee
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #4 Dátum: 2007. január 14. 11:48 »

Hali!

Messy te mennyin járatod a videokarid ill. meddig probáltad felhuzni?

csá
Naplózva

AMD ATHLON 64 4000+ ,MSI K8 SLI-FI, 2*512 MB KINGMAX RAM, LEADTEK DTV 2000 TV TUNER, SAMSUNG 80 GB HDD, MAXTOR 80 GB HDD, ASUS DVD IRÓ,PLEXTOR DVD OLVASÓ, 21" MONITOR ,gainward 7600gt
meeszy
Beszédes

« Válasz #5 Dátum: 2007. január 14. 22:08 »

Sziasztok.

NoreeBeenak: én nem tuningoltam a kártyát, amit visz azt viszi, amit meg nem azt húzva sem fogja.

juhasz1: sztem nyugodtan kipróbálhatod, nem lesz baj, de értelme nincs szvsz.

Üdv, Mészy.
« Utolsó szerkesztés: 2007. január 14. 22:09 . Feladó: meeszy » Naplózva

ASUS P5B / Intel Core 2 Duo E6400 2166MHz @3200MHz/ 2x1GB GEIL Ultra DDR2 800 / Gainward 7600GT 256MB Silent / 160-200-250GB Samsung / 480W / SB Live 24bit 7.1
NoreeBee
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #6 Dátum: 2007. január 25. 08:08 »

nos a uj eredményeim vannak. gpu 687 mhz mem 1720 (860mhz). Ezt mind az alap nvidia orajel állitóval értem el.
(igaz átváltott 60hz-re)
(ezt az orajel optimalizálás gommbal (automatikusan állitja be magát)

kérdés:  
1. át lehet e állitani 100 hz re anélkül hogy besz*rna?
2. ez valóban valós érték e vagy valójában más orajelen megy?
(egyébként teszteltem és semmi baja nem volt)
3. mások milyen eredményeket értek el, ill milyen tapsztalatai voltak?
4. hagyhatom e ezen az orajeleken hosszutávon? a szellőzés jó a gépházban (elő 12cm venti, hátul 2 db 8cm  venti)
5. Max hány fokos lehet a videokari anélkül hogy elromlana?
 (a lassulási határ 130fok azt irja ki)

ja az alap 575/ 1500 (750) ami az eredetihez képest 19,47 % / 14,6% növekedés. a hőmérséklete se nőt nagyon meg eza teszt alatt 56 fokos volt. (igaz csak pár percig teszteltem)

A régi ati 9600xt karim max 5% huzást birt ugy hogy nem szemcsésedett be.

kösz előre mindent
mindenkinek.
(szivesen beszélnék a témárol skypon keresztül is ill a tapasztalatokról)

kösz
Naplózva

meeszy
Beszédes

« Válasz #7 Dátum: 2007. január 25. 13:15 »

Szia,

1. nem vagyok biztos benne, nem véletlenül ugrott le szvsz.
2. valószínűleg valós érték, de egy tesztprogrammal meg tudod nézni. pl.:Everest vagy SiSoft Sandra.
3. nem tom, én nem tuningoltam még
4. ha stabil és tényleg nem melegszik nagyon, akkor szvsz igen, legfeljebb egy kicsit visszavehetsz belőle.
5. én egyszer kipróbáltam véletlenül, hogy mit bír. Nekem 102 foknál már elkezdett tisztességesen akadozni a játék. Grin

De azt javaslom, hogy nézd meg pár játékban, hogy az alaphoz képest mennyivel csinál több fps-t azonos beállítások mellett, mert pár fps-ért sztem felesleges kihajtani a belét. Wink pl.:Fraps

Remélem segítettem, Mészy.
« Utolsó szerkesztés: 2007. január 25. 13:16 . Feladó: meeszy » Naplózva

NoreeBee
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #8 Dátum: 2007. január 26. 07:27 »

Hali!

Thx messy.
Naplózva

perfect_silence
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #9 Dátum: 2007. január 30. 00:16 »

Sziasztok!

Örültem hogy megláttam ezt a topicot mert én is most próbálkozom a karim tuningolásával,de nem sok konkrétum hangzik el itt
Nekem is Gainward kártyám van de nem a Golden Sample sorozat mert azon 1.2 ns-os ramok vannak hanem a sima 1.4 ns-os
ramokkal szerelt verzió,ami szintén az nVidia 560/1400-as ajánlását használja
A memókon bordák vannak bár az 1.4 ns-os ramok nem igazán hajlamosak a melegedésre mégis raktak rá ezzel is talán picit rámutatva hogy valamelyest tuningbarát karival van dolgunk
Sőt ismerve a cég korábbi modelljeit kicsit bizakodtam is e téren
A hűtő nem tűnik masszívnak igaz nincs összehasonlítási alapom más gyártók modelljeinek hűtésével de valszeg ez is a  
referencia hűtésen alapul,mindenesetre nem igazán zajos jószág
A tuninghoz az ATI Tool nevezetű kis progit használtam ami talán a legismertebb ilyen alkalmazásnak számít
Jelenleg csupán 10%-ot húztam mind a mag mind a memória órajelein így 560/1400-ról 616/1540-es értékeket kaptam
Sokáig futtattam a hibakereső részét a proginak illetve hagytam egy jó darabig a 3D-s nézetet is forogni hogy mit mutat a dolog
Egy idő után 79 foknál állt be stabilra a hőmérséklet,az alap hő sima windows desktopnál ha semmi sem fut olyan 50-51 fok  
körül van
Csak picit elgondolkoztató hogy az ATI Tool 3D-s nézete mennyire ad valós értéket mennyire dolgoztatja meg a kártyát igazán
Nos mivel a 3D-s nézet futása közben folyamatosan 300-350 fps körüli volt a sebesség szerintem semennyire,hiszen azt a vga simán kirázza,ezért szerintem nem tekinthető valós tesztnek mint mondjuk egy igazán számolásigényes alkalmazás,mondjuk az Oblivion  
És ha itt így 79 fokos a kari mit csinálna egy Oblivion tesztben ahol 40-50 fps a valós eredmény sőt a Great Forest tesztben 31-33 fps,ott vajon mennyire melegedne fel?
Az nVidia ForceWare driverében 115 fok a lassulási küszöb ahol már károsodik a vga,ha huzamosabb ideig olyan hőt kap a mag
És csupán 10%-os emelésről beszélek...ezért kicsit kétkedve nézem a netszerte leírt horribilis értékeket,igaz azok legtöbbje komolyabb hűtéssel elért eredmény
És válaszolva egy kommentre egy Oblivion esetében például sorsdöntő lehet akár egy 5-7 fps-es gyorsulás is,ezt az tudja igazán aki játszik vele,mert napjaink egyik leggépigényesebb játékáról beszélünk amely könnyen porig alázza még a legerősebb vga-kat is
Szal megnézem így plusz 10%-on van e értelme és lesz e látható eredmény az Oblivionban például,vagy előveszem a Call of Juarez demót Smiley
Jó lenne ha más is írna tapasztalatokat,hogy mit ért el gyári hűtéssel és mi volt a még biztonságos határa a dolognak
Naplózva
perfect_silence
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #10 Dátum: 2007. január 30. 18:09 »

Sziasztok!

Jelenleg 12.5%-os tuningnál járok ami a következőképpen alakul...560/1400-ról 630/1574 mhz-es értékekre
Az előző kommentek egyikére válaszolva sosem szabad a különböző tuningprogik által detektált maximális órajeleken hajtani a kártyát még külön hűtéssel sem
A FEAR-rel tesztelve...alap órajeleken min fps 44
           average fps 74
           maximum fps 173

12.5%-os tuninggal min fps 43
            average fps 80
            maximum fps 195

A játék 1024-es felbontáson minden maxra húzva,soft shadows kikapcsolva
Naplózva
NoreeBee
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #11 Dátum: 2007. január 30. 18:53 »

Hali!

Nos a 15 % os tuning nem rossz, de játék közbe is észrevenni a különbséget?

Ill mért az Ati tool lal tunongolsz ha geforce-od van?
ott a gyári vagy experttool.

az fps mit mér konkrétan? mert van egy fraps progim ami mér játék közbe is de nem tom mire jó, ill mi a jó érték.

thx
Naplózva

perfect_silence
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #12 Dátum: 2007. január 31. 00:58 »

Szeva!

Az fps a frame per secundum szó rövidítése ami a másodpercenként kirakott képkockák számát
jelzi
Igazándiból a 25 fps feletti folyamatos érték már sima játékot eredményez de ha mondjuk
50-60 fps-ről leesik hirtelen 25 körüli értékre a szem tökéletlensége miatt kicsit akadozottabbnak láthatja bár lehet hogy az csak pszihológiai dolog
20 fps alatt már láthatóan akadozottabb az egérmozgás 10 alatt pedig konkrétan szaggat
Egyébként mérésekhez én is a Fraps progit használom nagyon megbízható kis progi és amellett hogy mutatja az fps számot még képek mentésére és videók mentésére is használható
Az ATI Tool pedig nevével ellentétben mindkét gyártó kártyáit támogatja teljes mértékben és tényleg az egyik legkomolyabb ilyen progi mert folyamatos ellenőrzési funkciója van és hibakeresési funkciója is,ami ilyenkor a legfontosabb hiszen ahhoz hogy biztosan meggyőződj róla hogy a kari hosszabb távon is bírni fogja az általad belőtt értékeket ahhoz meg kell dolgoztatni
A kártyához adott progi nagyon butácska és nem igazán lehet vele sokmindent kezdeni az tényleg csak azért van hogy ne mondhassák a gyártóra hogy nem támogatja a tuningot
Egyébként a 10-12%-os tuning nem igazán hoz látható különbséget szerintem,sokan mindig a 3D
Mark mérésekkel jönnek,mert ott valóban gyakran 1000-es értéket is növekedhet tuning után,de kérdem én hogy 3DMark-al játszik az ember...szerintem nem Smiley
Külön hűtést venni meg nem érdemes egy ilyen középkategóriás karira felesleges ilyen kártyára még többet költeni és akkor sem lesz sokkal komolyabb a tuning
Szal zárszóként azok a progik amik eddig is vajsimán futottak azoknak ezután is mindegy lesz,amik meg már belengetik a fehér zászlót azok úgyis be fognak szaggatni ezután is,mert konkrétan a chip számolási teljesítménye számít nem a kinyert pár mhz érték
Szal lehet nem bántom szegényt és visszaállítom alapra...nem kínzom tovább de még nem tudom mi lesz Cheesy
Naplózva
NoreeBee
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #13 Dátum: 2007. január 31. 07:40 »

Hali!

Kösz perfect a hozzászólást.(na és az infot) Amugy én se fogom felhuzva járatni valószinű de azért kiváncsi vagyok mit bir hamár megvettem. Amugy én is ugyhallottam hogy az a kis növekedés nem igazán hozz nagy különbséget. Bár egyesek szerint "gyorsabb" ill játszhatóbb a játék a növeléssel (pláne ha korábban szaggatott)
Bár véleményem szerint egyszerübb a grafikából visszábbvenni.
(és veszélytelenebb) igaz én is azt szeretem ha minél szebb a kép és gyorsabb, de az már elég hardverigényes. (na és pénz)
Szóval be kell érni azzal ami van.  
Egyébként mindenki a 3dmark eredményekkel jön, hogy mennyit ért el. de minek? kérdem én. Hiszen volt olyan haverom hogy több pontot kapot mint én , mégis lassabb volt neki a játék.
Az atitool majd én is kiprobálom és majd közlöm az eredményt.

na csá
Naplózva

meeszy
Beszédes

« Válasz #14 Dátum: 2007. január 31. 11:48 »

2007. január 31. 00:58, perfect_silence :
Szeva!

Szal zárszóként azok a progik amik eddig is vajsimán futottak azoknak ezután is mindegy lesz,amik meg már belengetik a fehér zászlót azok úgyis be fognak szaggatni ezután is,mert konkrétan a chip számolási teljesítménye számít nem a kinyert pár mhz érték.

Sziasztok,

köszönöm perfect a konkrét értékeket, most már látjuk, hogy valóban felesleges a legtöbb esetben a tuning az ilyen kategóriájú kártyáknál. Amit idéztem töled, azzal egyet értek, írtam is pár hozzászólással feljebb.

Üdv, Mészy.
Naplózva

Oldal: 1 2  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat

« Előző téma | Következő téma »

TESZTEK magyarul » Powered by YaBB 1 Gold - SP 1.3.2!
YaBB © 2000-2003. All Rights Reserved.