TESZTEK magyarul « Japánul a neved!!!! »
Üdvözöllek Vendég. Belépés - Regisztráció.
2017. december 17. 20:34

Start Start Súgó Súgó Keresés Keresés Belépés Belépés Regisztráció Regisztráció

TESZTEK magyarul
   Társalgó
   Vicc, humor

Japánul a neved!!!!
« Nincs több téma | Következő téma »
Oldal: 1 2  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat
   Feladó  Téma: Japánul a neved!!!!  (Eddig 161468 alkalommal olvasták ezt a témát)
juhasz1
Beszédes

Egy teljesen új gépem van:)

Profil - A felhasználó adatai E-Mail

Nem: male
Japánul a neved!!!!
« Dátum: 2006. augusztus 08. 12:04 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása

Itt vannak az angol ábc betűinek japán kiejtése sztem nagyon durva...mindenki kimondhatja a nevét japánul!....  

A- ka  
B- tu  
C- mi  
D- te  
E- ku  
F- lu  
G- ji  
H- ri  
I- ki  
J- zu  
K- me  
L- ta  
M- rin  
N- to  
O-mo  
P- no  
Q- ke  
R- shi  
S- ari  
T-chi  
U- do  
V- ru  
W-mei  
X-na  
Y- fu  
Z- zi  

A teljes nevem :ZUDORIKAARIZI JIKUSHIKUTAFA
 Grin Grin Grin
Naplózva

Amd Athlon 3200+,2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax,MSI k9N SLI ,Gainward 8800gs 384mb ,CHIFTEK 400W táp,AC Freezer 64PRO ventilátor a procin,Rádiós Egér és Billenytüzet(Samsung),Samsung 940NW 19 TFT...
predator
Vendég

Re: Japánul a neved!!!!
« Válasz #1 Dátum: 2006. augusztus 08. 21:20 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása Üzenet eltávolítása Üzenet eltávolítása

Szerintem is tiszta FAXA  Shocked Grin

Az én nevem nem más mint : Mekushikuarizichikuari Tomonutsukushichi

Megfejtés (Keresztes Norbert)(Trebron Setzserek)  Grin Grin Grin
Naplózva
M@no
Vendég

« Válasz #2 Dátum: 2006. augusztus 09. 10:13 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása Üzenet eltávolítása Üzenet eltávolítása

Hát ez nagyon nagy!  Grin  Grin Grin Grin Grin
Naplózva
Lara
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

Profil - A felhasználó adatai

Nem: female
« Válasz #3 Dátum: 2007. május 08. 15:29 »

Hol tudtátok meg nézni a neveteket?mert én még új vajok.CheesySegítene valaki?
Naplózva

Lara
Timar
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

Nem: male
« Válasz #4 Dátum: 2007. május 13. 00:47 »

Biztos vagy bene, hogy ez tuti!
Vagy csaken nem tudom leforditani:
Nigihajami Kohaku Jusi
Naplózva
oromis
Vendég

« Válasz #5 Dátum: 2009. február 11. 11:31 »

EZ NEM JÓ!
Nem így kell fordítani! A japánban szótagírás van (hiragana - saját nyelv szavaira) és (katana - idegen eredetű szavakra), továbbá van a kanji, amit a kínaiaktól vettek át a képírásból!

A nevem Orosz Mihály és mivel a japánban csak a,i,u,e,o állhat egyedül és minden mássalhangzóhoz tartozik egy a,i,u,e vagy o, "ly" pedig nincs, a nevem így hangzik.

magyarul: Orosz Mihály
japánul ejtve: Orosu Mihái (vagyis oroszu mihái)
leírva pedig: オロス・ミハーイ

(O)オ(ro)ロ(su)ス(elválasztó jel)・(Mi)ミ(ha)ハ(az előző hang magánhangzójának hosszabbítása, amiből hosszan ejtett "á" lesz)ー(i)イ

Üdv: Misi (vagyis: ミシ)

--------------------------------------

A francba, amint beküldtem ezt a hozzászólást, eltűntek belőle a japán karakterek és helyettük ilyen kódok lettek.

Na itt olvassatok: http://hu.wikipedia.org/wiki/Jap%C3%A1n_nyelv
Vagy itt: http://japanpelcek.freeblog.hu
« Utolsó szerkesztés: 2009. február 11. 11:33 . Feladó: oromis » Naplózva
Donerion
Vendég

« Válasz #6 Dátum: 2010. február 09. 18:49 »

LOL ez nagyoooon nagy  Grin Grin mellesleg a nevem:
Chimochiri Shikimirikashimi <---- nagyon nagy

Megfejtés: Toth Richard XD
Naplózva
oromis
Vendég

« Válasz #7 Dátum: 2010. február 09. 22:21 »

Bakker, nem olvasod el az utolsó hozzászólást? Közel sem így van a neved.

A neved: &#12488;&#12540;&#12488;&#12501; &#12522;&#12484;&#12495;&#12540;&#12523;&#12489;  
Ami annyit tesz: Tootofu Ritsuhaarudo

(ha négyzetek, vagy idióta számok, karakterek látszanak, akkor nincs telepítve a japán karakterkészlet a gépedre)

2010. február 09. 18:49, Donerion :
LOL ez nagyoooon nagy  Grin Grin mellesleg a nevem:
Chimochiri Shikimirikashimi <---- nagyon nagy

Megfejtés: Toth Richard XD

Naplózva
jaynee3
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #8 Dátum: 2010. május 13. 17:21 »

Uhh, ez valóban nem így van! Én beszélek japánul, náluk valóban szótagírás van. Vicces dolog, csak nehogy valaki komolyan vegye, és így mutatkozzon be egy japán személynek.  Grin  
Oromis hozzászólásában van leírva, hogyan is kell írni a neveket, mondjuk ehhez nem árt ismerni a japán betűket. Cheesy
Naplózva
jaynee3
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #9 Dátum: 2010. május 13. 17:24 »

2010. május 13. 17:21, jaynee3 :
Uhh, ez valóban nem így van! Én beszélek japánul, náluk valóban szótagírás van. Vicces dolog, csak nehogy valaki komolyan vegye, és így mutatkozzon be egy japán személynek.  Grin  
Oromis hozzászólásában van leírva, hogyan is kell írni a neveket, mondjuk ehhez nem árt ismerni a japán betűket. Cheesy

A vicces dolog az ez a bejegyzés, nem  a japán szótagírásCheesy
Naplózva
winry
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #10 Dátum: 2010. augusztus 16. 01:33 »

már elnézést de a hiragana az(ábc ),a katakana a(segéd ábc)  semmi köze a nevekhez  a neveket kanjikból állítják elő  a saját nevedet sosem fogod megtudni japánul ugyanis amikor ott kimondanak egy nevet még nem tudják a jelentését viszont ha leírják egy ből kiderül mijen kanjikból tevődik össze pl hó+tündér ott legalább 2 szóból kell állnia egy névnek itt viszont csak 1-ből szokottplivett(júdeai) ez egy ebből nem lehet japán nevet generálni.ezt pedig onn an tudom hogy anyám japán nyelvoktatással foglalkozik
Naplózva
oromis
Vendég

« Válasz #11 Dátum: 2010. augusztus 16. 10:58 »

2010. augusztus 16. 01:33, winry :
már elnézést de a hiragana az(ábc ),a katakana a(segéd ábc)  semmi köze a nevekhez  a neveket kanjikból állítják elő  a saját nevedet sosem fogod megtudni japánul ugyanis amikor ott kimondanak egy nevet még nem tudják a jelentését viszont ha leírják egy ből kiderül mijen kanjikból tevődik össze pl hó+tündér ott legalább 2 szóból kell állnia egy névnek itt viszont csak 1-ből szokottplivett(júdeai) ez egy ebből nem lehet japán nevet generálni.ezt pedig onn an tudom hogy anyám japán nyelvoktatással foglalkozik

@winry

Amit írtál a nevek kanji-ból való megfejtésére, az igaz a japán nevekre. De kérdezd meg anyukádat, hogy a külföldi eredetű japán szavakra, mint például a csokoládó (japánul kiejtve: csokoréto) katakanával írandók, nem pedig kanji-t használnak, mint kínában. És mivel egy európai név is külföldi eredetűnek számít, ezért nincs konkrét fordítása, hanem kiejtésnek megfelelően katakanákkal írják le. És egyébként hiraganát is használnak kanji-val keverve nyelvtani kiegészítők gyanánt Cheesy

Wikipedia.hu -n olvass utána a japán nyelvnek, kanji, katakana, hiragana eredetének.
Aki pedig a nevét szeretnék katakanákkal japánul, az a www.japanmagyarszotar.hu -n az extra menüpont alatt megkaphatja.
Japán kutatói ösztöndíjra pályáztam és a pályázati anyagokon, ami több száz oldalt tett ki, néhány helyen romaji-n kívül katakanával is fel kellett írnom a nevem.
Irigyellek, hogy anyukád japán tanár, viszont, akkor tényleg kérdezd meg erről, mert az én tudásom és tőzsgyökeres, jelenleg is japánban élő ismerőseim szerint én tudom jól, mert nekem ők mondták. És gondolom egy japánban élő japán csak tudja Smiley  

Ami vicces még, hogy 20 éves korukig tanulják meg a hivatalosan használható 2000 kanji-t és utána életük végéig tanulják az újakat. Yoshimasa Shimada barátom pl. 26 éves és még bőven van mit tanulnia elmondása szerint Smiley
Naplózva
kasza95
Vendég

« Válasz #12 Dátum: 2010. augusztus 16. 17:24 »

cs!
japán kerakterkészletet honan lehet letölteni HuhHuh
Naplózva
oromis
Vendég

« Válasz #13 Dátum: 2010. augusztus 16. 22:50 »

2010. augusztus 16. 17:24, kasza95 :
cs!
japán kerakterkészletet honan lehet letölteni HuhHuh

"Távol-keleti nyelvek támogatása"!!!!!!!

Ez egy olyan része a Windows-nak, amit külön telepítened kell. Arra jó, hogy a böngésző programod, és más program ami képes rá, ezt használva meg tudja jeleníteni a távol-keleti nyelvekben használt írásjeleket. Arra nem elég, hogy te is gépelhess vele japánul. Ahhoz a billentyűzetek közé is fel kell venni a japánt. További információt találhatsz netes keresőkkel.

Windows XP operációs rendszer esetén a telepítő CD-n rajta van ez a támogatás. A nyelvi beállítások paneljén találsz egy dobozt, amit ha bepipálsz, a rendszer felrakja a fájlokat a CD-ről. Valami olyasmi lehet mellé írva, hogy a távol-keleti nyelvek fájljainak telepítése. Ugyanebben az ablakban ha a "Részletek" gombot megnyomtad, hozzáadhatod (a "Hozzáad" gombbal) a japán billentyűzetet is.
Naplózva
pici16
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #14 Dátum: 2011. január 13. 15:50 »

hali

mivan akkor ha a nevemben van Ékezetes betük mint az É,Á,Í ezek függetlenekHuh
Naplózva
Oldal: 1 2  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat

« Nincs több téma | Következő téma »

TESZTEK magyarul » Powered by YaBB 1 Gold - SP 1.3.2!
YaBB © 2000-2003. All Rights Reserved.