TESZTEK magyarul « Windows XP SP1 »
Üdvözöllek Vendég. Belépés - Regisztráció.
2017. november 21. 16:26

Start Start Súgó Súgó Keresés Keresés Belépés Belépés Regisztráció Regisztráció

TESZTEK magyarul
   Szoftver
   Operációs rendszerek

Windows XP SP1
« Előző téma | Következő téma »
Oldal: 1 2  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat
   Feladó  Téma: Windows XP SP1  (Eddig 7983 alkalommal olvasták ezt a témát)
The Creator
Hallgatag
**

GU Fever! ;)

Profil - A felhasználó adatai E-Mail

Nem: male
Windows XP SP1
« Dátum: 2003. december 14. 15:14 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása

Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e feltenni a SP1-et? Ismerősöm mondta, hogy leginkább hálózati javításokat tartalmaz, és Ő úgy vette észre, hogy kicsit lassítja a gépét. Lehetséges ez? Abit NF7-m alaplapom van NForce2 chipset-tel, és az usb2.0-hoz sp1 kell. Várom a véleményeket, és a személyes tapasztalatokat az sp1-el kapcsolatban. (Amúgy Gamer vagyok, ha ez jelent vmit.)
Naplózva

Smiley NF7 1.x, 2400+ @ 2700+, Kingston 512/333, Sapphire 9600 256Mb 325/400 @ 410/480. Smiley
Tesztelő
Adminisztrátor

Profil - A felhasználó adatai WWW

Re: Windows XP SP1
« Válasz #1 Dátum: 2003. december 15. 01:19 »

Igen, minimálisan lassulhat a gép, de ez a hibajavítások miatt van (egy gyorsabb, instabilabb dolgot kell stabilabbra cserélni). Nem csak hálózati, rengeteg javítást tartalmaz, érdemes feltenni.
Naplózva

TESZTEK magyarul - Hardver, mobiltelefon, autó és sok minden más.
Csengőhangok (hagyományos és polifónikus), oplogók, képüzenetek, háttérképek, tréfás hangos üdvözletek, JAVA játékok.
carmachy
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

Profil - A felhasználó adatai

« Válasz #2 Dátum: 2003. december 15. 21:44 »

Jó az SP1, de magyart ne rakj fel, mert (mint ahogy általában lenni szokott a magyar verziókkal) elég bug-os. A magyar verzió nálam még nem húzta 3 hétnél tovább, az angolt már lassan 4 hónapja használom, és nincs vele semmi gáz. Különösebb lassulást nem vettem észre a két változat között, igaz én szoktam pár dolgot optimalizálni telepítés után.
Amúgy, ha tud valaki valami magyarázatot, hogy hogyan tudják mindig elcseszni a HUN verzió-t ossza meg velem. Elvileg csak annyi dolguk lenne, hogy az oprendszer angol string-jeit lefordítsák, de ettől még nem lenne ilyen insatbil a rendszer.
Naplózva
Tesztelő
Adminisztrátor

« Válasz #3 Dátum: 2003. december 16. 02:23 »

Azt én sem tudom, hogy lehet ez, tekintve a sztringek teljesen elkülönülnek a rendszertől, tehát maga a rendszer ugyanaz az angolnál és a magyarnál.
Naplózva

Csengőhangok (hagyományos és polifónikus), oplogók, képüzenetek, háttérképek, tréfás hangos üdvözletek, JAVA játékok.
The Creator
Hallgatag
**

GU Fever! ;)

« Válasz #4 Dátum: 2003. december 16. 15:59 »

Ne nézzetek lámernek (nem vagyok  Grin ), de magyar xp-re lehet angol sp1-et tenni?
Naplózva

Smiley NF7 1.x, 2400+ @ 2700+, Kingston 512/333, Sapphire 9600 256Mb 325/400 @ 410/480. Smiley
carmachy
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #5 Dátum: 2003. december 16. 18:36 »

Nem lehet, ugyanis a telepítés első lépéseként leellenőrzi a nyelvet és a verziószámot. De egyébként is a Service Pack telepítésekkel WinXP alatt gondok vannak, hacsak nem eredeti verziód van, amit rendesen aktiváltál. Pl. azokat a kódokat amiket gyakran használják a feltört verziókhoz letiltották az SP1 telepítőjében ezért telepítéskor kapásból kidobja, hogy nem telepíthető. Ha van rá módod mindenképp azt a Windows verziót használd, amibe integrálva van az SP1.
« Utolsó szerkesztés: 2003. december 16. 18:37 . Feladó: carmachy » Naplózva
andor
Vendég

« Válasz #6 Dátum: 2003. december 16. 19:32 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása Üzenet eltávolítása Üzenet eltávolítása

Feltört verziót is frissíthetünk csak xp telepítése előtt keresnünk kell egy keveset használt telepítő kulcsot új telepítő kulccsal regisztráljuk a xpt azzal szúrunk ki aki törvényesen vette meg.
Naplózva
carmachy
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #7 Dátum: 2003. december 16. 23:18 »

Tudom, de mivel mi itt mind törvénytisztelő emberek vagyunk, és csakis legális szoftvereket használunk, nem akartam senkinek tippeket adni Smiley
Egyébként sem azt mondtam, hogy lehetetlen megcsinálni, de szerintem egyszerűbb, ha mindjárt az integrált SP1-t rakjuk fel, viszont a magyarra tényleg nem engedi az angolt felpakolni.
Egyébként, ha már itt tartunk, van key generator is amivel megoldható egyebár a probléma.
« Utolsó szerkesztés: 2003. december 16. 23:23 . Feladó: carmachy » Naplózva
AMDskyline-Fedora
Beszédes

Csak AMD, és ATI Radeon érdekel!!!

« Válasz #8 Dátum: 2004. május 01. 08:29 »

Nekem legális Grin xp-m van mivel én rendes polgár vagyok!!
És minden zokszó nélkül hagy össze-vissza telepíteni!! Netről szoktam frissíteni, nem akadékoskodik itt sp1 és sp2 részei miatt sem!!!
Naplózva

--------
Amd 2200+ Sempron, Abit AN7,2x256 mb ddr400, C3D Radeon 9600, 160GB Samsung SATA, Ozaki Homme!! Codegen ház, AMDskyline moddingSmiley spéci világítás, uv-neon, uv-s kábelek
---- Fedora Core 3 -
Freeman
Professzor

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #9 Dátum: 2004. május 01. 09:34 »

Most hogy így elnézem nekem eredeti játékom csak az van ami a Pc-s újságokhoz járt CheesyCheesyCheesy Amíg ilyen kiválló a szoftverrendőrség magyarországon, addig nem is lesz ez másképp, netről mindent le lehet szedni. (Aztán nem visszafejteni a lakcímem az IPm alapján! ) Grin Cool
Naplózva
bago
Vendég

Windows XP
« Válasz #10 Dátum: 2004. szeptember 10. 11:47 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása Üzenet eltávolítása Üzenet eltávolítása

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem konkrétan a WinXP SP1-el kapcsolatosan írok, de ugy hallottam hogy van itt ezen a forumon egy freeman nevezetű mágus és a tanácsát szeretném kérni.
A problémám a következő. Egyik ismerősöm gépére most került feltelepítésre a WinXP Prof., és a következő problémája adódott vele: a gép rendesen működik, csak amikor modemmel betárcsázza a netet, csatlakozik, minden ok, majd kis idő múlva kiírja,h a rendszer le fog állni és ezt az NT Authority System kezdeményezte, és ekkor újraindul a gépe a visszaszámlálás után.
A kérdésem a következő volna: Mi lehet a probléma, milyen megoldást tudnátok nekem javasolni, szóba került még az előző op.rdsz. ( 98 ) visszatelepítése is. A gépről amit tudok: 566 Celeron, alaplapot nem ismerem, 256MB ram, 14 GB winchester, ezek a főbb cuccok, azt hiszem egy nVidia Vanta videókártya van benne. Ha tudtok segítsetek, köszi! Üdv mindenkinek!
Naplózva
Freeman
Professzor

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #11 Dátum: 2004. szeptember 10. 14:32 »

Mágus azért nem vagyok, de tudom a választ a kérdésedre Cheesy Egy kérés jutott be a gépre a vindóz egyik biztonsági rését kihasználva. 2 féle megoldás létezik a problémára: Az első az, hogy abban a pillanatba hogy bejön a kis képernyő a visszaszámlálóval, Start menü->futtatás>"shutdown -a" (idézőjel nélkül persze) paranccsal leállítja az ablakot, és használható a gép tovább, hátránya hogy minden netre csatlakozásnál be kell pötyögni...
A B., variáció, hogy feltöltök neked egy FTPre egy 3MB-s XP frissítést, amivel többet nem fog előjönni, de akkor mondj egy FTP-t ahova feltölthetem (a mailemre küld a hozzáférést) (nem nem wormot küldök  Grin Cheesy Roll Eyes
Naplózva
Tesztelő
Adminisztrátor

Re: Windows XP
« Válasz #12 Dátum: 2004. szeptember 11. 01:22 »

2004. szeptember 10. 11:47, bago :
Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem konkrétan a WinXP SP1-el kapcsolatosan írok, de ugy hallottam hogy van itt ezen a forumon egy freeman nevezetű mágus és a tanácsát szeretném kérni.
A problémám a következő. Egyik ismerősöm gépére most került feltelepítésre a WinXP Prof., és a következő problémája adódott vele: a gép rendesen működik, csak amikor modemmel betárcsázza a netet, csatlakozik, minden ok, majd kis idő múlva kiírja,h a rendszer le fog állni és ezt az NT Authority System kezdeményezte, és ekkor újraindul a gépe a visszaszámlálás után.
A kérdésem a következő volna: Mi lehet a probléma, milyen megoldást tudnátok nekem javasolni, szóba került még az előző op.rdsz. ( 98 ) visszatelepítése is. A gépről amit tudok: 566 Celeron, alaplapot nem ismerem, 256MB ram, 14 GB winchester, ezek a főbb cuccok, azt hiszem egy nVidia Vanta videókártya van benne. Ha tudtok segítsetek, köszi! Üdv mindenkinek!

Időnként érdemes a windowsupdate.microsoft.com címről letölteni a megjelenő frissítéseket. A fenti jelenséget egy igen régen ismert worm (vírus) okozza.
Naplózva

snowdragon
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

Nem: female
« Válasz #13 Dátum: 2008. augusztus 04. 14:01 »

Sziasztok!
Tudom, hogy nem ide kéne írnom, de valószínűnek tartom, hogy Ti tudtok nekem segíteni.. nos.. valaki meg tudná nekem mondani, hogy honnan lehet leszedni a windows xp sp1-et?  Smiley Nagyon hálás lennék, ha segítene nekem valaki!! Előre is köszi!!
Naplózva
snowdragon
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

Nem: female
« Válasz #14 Dátum: 2008. augusztus 04. 14:01 »

ja és nem írtam, de magyar kéne....  Wink
Naplózva
Oldal: 1 2  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat

« Előző téma | Következő téma »

TESZTEK magyarul » Powered by YaBB 1 Gold - SP 1.3.2!
YaBB © 2000-2003. All Rights Reserved.