TESZTEK magyarul « Pannónia T5 felújítás, festés »
Üdvözöllek Vendég. Belépés - Regisztráció.
2017. október 18. 20:44

Start Start Súgó Súgó Keresés Keresés Belépés Belépés Regisztráció Regisztráció

TESZTEK magyarul
   Autó - Motor
   Motorok, motorozás

Pannónia T5 felújítás, festés
« Előző téma | Következő téma »
Oldal: 1  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat
   Feladó  Téma: Pannónia T5 felújítás, festés  (Eddig 23042 alkalommal olvasták ezt a témát)
sylwer
Kezdő
*

"Motorosok, ez volt a Blues Company........ .!"

Profil - A felhasználó adatai

Nem: male
Pannónia T5 felújítás, festés
« Dátum: 2005. június 17. 10:44 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása

Hali, ez már a 3. témám...remélem nem gond Smiley. Nos, anyagi okokból lemondtam a Kawasaki Vulcanról, és vettem ócsóért egy 1974-es gyári papírokkal rendelkező Pannónia T5-öst, gyakorló motornak kiváló. A gyári szerszámok megvannak, a gyógyszerescsomagokat 1972-ben sterilizálták  Wink. Az egyetlen hiba ami van vele, és nem tetszik az a színe. A régi gazdája lefújta nitro katonia ződre. A festék kezd lepattogni róla, ami jó jelnek ígérkezik  Wink. De azon vacilálok milyen színre fessem?? A narancs-metál fekete díszcsíkokkal, vagy fehér-ibolyametál díszcsíkokkal gondoltam, de a rendőrségi-koppintás is jó választásnak tűnik. Ki mit javasolna? Hol kezzem a felújítást..hogy szedjem le a festést, hogyan fújjam le? Aki tud segítsen....thx
Naplózva

Sylwer -
sylwer
Kezdő
*

"Motorosok, ez volt a Blues Company........ .!"

Re: Pannónia T5 felújítás, festés
« Válasz #1 Dátum: 2005. június 20. 07:46 »

Nos, ha nem ír senki én folytatom, talán összejön ebből valami. Nos vettem 860 Ft-ért egy liter kromofágot (még kevés is lett), és hétvégén szépen lekentem a motort vele... A festék több rétegű (nitro ződ, és gyári fekete), így többször átt kellett kennem. A végeredmény a fényes gyári lemezfelület..furcsa módon a motoron nemsok rozsdát találtam. Levettem a légszűrőtartót, az akksitartót, a szerszámosdobozt, a csomagtartót, a tankot, a kormányt valamint a kipufogókat. A kipufogót, kormányt, kuplung - és fékkart, a fényszóró-keretet néhány kisebb bilincset, és a kerekeket krómoztatni szeretném. Ha valaki tud Győr területén krómozót a segítsen pls. Nos eddig vagyok a mocival. A váz, a blokk, és az első kerék + villa még benntvan. Ezek következnek ma, vagy esetleg a héten. Aztán lemosom a vázat rozsdamaróval, és nitróval és jöhet a festés, majd az összerakás. A lánckereket cserélni kell, a többi azthiszem maradhat. Na eddig vagyok....akit érdekel a téma ugyis megtalálja. Sziasztok
Naplózva

Sylwer -
Terman László
Vendég

« Válasz #2 Dátum: 2005. szeptember 06. 15:44 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása Üzenet eltávolítása Üzenet eltávolítása

Hi Sylwer! Hol tartasz a felújítással? Ha még működsz küldj egy emilt. Győrben és környékén teljesen ismeretlen vagyok, de nekem is van egy tündéri t5-ösöm.
Naplózva
tengelic
Vendég

« Válasz #3 Dátum: 2005. október 03. 20:28 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása Üzenet eltávolítása Üzenet eltávolítása

ShockedHali! Én most kezdenék hozzá egy 69 es t 5 ös restaurálásához. Minden jótanácsot szívesen fogadok. Merjem egyedülo vagy vigyem szakihoz? A gép egyben van , de kellene  a tank oldalára az a két gomi cucc,meg a láncvédőbe egy gumi dugó. ennyi az összes hiánya. Elöre is köszönöm
Naplózva
Szilveszter
Vendég

« Válasz #4 Dátum: 2006. március 22. 20:51 »

2005. szeptember 06. 15:44, Terman László :
Hi Sylwer! Hol tartasz a felújítással? Ha még működsz küldj egy emilt. Győrben és környékén teljesen ismeretlen vagyok, de nekem is van egy tündéri t5-ösöm.

Üdv!

Nos énmár befejeztem a restaurálást, de átalakítás lett belőle. Ha még vagy a fórumon, keress meg mélben és segítek. Sok ismerősöm van aki Pannóniás, és tudok alkatrészeket szerezni, ami a gumi- valamint a tömítéseket jelenti.

Üdv.
Naplózva
bumby198
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #5 Dátum: 2007. március 20. 14:05 »

hali szintén ebben a cipőben járok de amikor én megkaptam a kicsikémet akkor csak a vázon volt egy blokk és innen indúlt az egész felújítósdi!Szóval szerintem ha valakinek van egy kis magához való esze akkor nyugodtan nekiállhat egy ilyen matuzsálemnek de vigyázni kell vele ha eggyszer készen van utána nem akarsz majd másikat.
Naplózva
a107
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #6 Dátum: 2007. december 12. 10:46 »

Hi!

Énpedig most szeretnék venni egy t5öt.
ha tudtok esetleg kedvező áron.
állapota szinte mindegy.
Naplózva
Csukabazsi
Vendég

« Válasz #7 Dátum: 2008. május 17. 12:44 »

Üdv Mindenkinek ezen a fórumon!
Nemrég kb 1,5 órája beszéltem le, hogy kapok egy T5-öst. Egy üveg Jégermájszter az ára.
Eddig még nem is láttam, de már nagyon várom, hogy lássam. Nagyapám és keresztapám vitt bele a "buliba". Akkor még egy P20-assal hurcoltak.  Tudnátok segíteni, hogyan kezdjem el?
Üdv: Bazsi
Naplózva
Babos_Szabolcs
Vendég

« Válasz #8 Dátum: 2009. február 09. 22:56 »

2005. június 17. 10:44, sylwer :
Hali, ez már a 3. témám...remélem nem gond Smiley. Nos, anyagi okokból lemondtam a Kawasaki Vulcanról, és vettem ócsóért egy 1974-es gyári papírokkal rendelkező Pannónia T5-öst, gyakorló motornak kiváló. A gyári szerszámok megvannak, a gyógyszerescsomagokat 1972-ben sterilizálták  Wink. Az egyetlen hiba ami van vele, és nem tetszik az a színe. A régi gazdája lefújta nitro katonia ződre. A festék kezd lepattogni róla, ami jó jelnek ígérkezik  Wink. De azon vacilálok milyen színre fessem?? A narancs-metál fekete díszcsíkokkal, vagy fehér-ibolyametál díszcsíkokkal gondoltam, de a rendőrségi-koppintás is jó választásnak tűnik. Ki mit javasolna? Hol kezzem a felújítást..hogy szedjem le a festést, hogyan fújjam le? Aki tud segítsen....thx
A legjobb szín az eredeti. Nekm is van egy T5-ösöm, már végeztem a felújításával, eredeti állapotban van.Elég sok munka, de megérte, épp ma voltam vele eredetiség vizsgálaton
Naplózva
R.N.J.Gy.
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

Profil - A felhasználó adatai E-Mail

« Válasz #9 Dátum: 2009. június 24. 06:17 »

2007. december 12. 10:46, a107 :
Hi!

Énpedig most szeretnék venni egy t5öt.
ha tudtok esetleg kedvező áron.
állapota szinte mindegy.

Szia !!!
Mi neked a kedvező ár Huh
Nekem van egy T5 -ösöm 1967- kiadású, Jó állapotú, aksi nélkül, mennyit adnál érte?
Naplózva

Jocika
Oldal: 1  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat

« Előző téma | Következő téma »

TESZTEK magyarul » Powered by YaBB 1 Gold - SP 1.3.2!
YaBB © 2000-2003. All Rights Reserved.