TESZTEK magyarul « DivX-es, XviD-es asztali DVD lejátszó »
Üdvözöllek Vendég. Belépés - Regisztráció.
2018. január 18. 08:43

Start Start Súgó Súgó Keresés Keresés Belépés Belépés Regisztráció Regisztráció

TESZTEK magyarul
   Műszaki cikkek
   DVD lejátszó

DivX-es, XviD-es asztali DVD lejátszó
« Előző téma | Következő téma »
Oldal: 1 2 3  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat
   Feladó  Téma: DivX-es, XviD-es asztali DVD lejátszó  (Eddig 56067 alkalommal olvasták ezt a témát)
T-lore
Vendég

DivX-es, XviD-es asztali DVD lejátszó
« Dátum: 2004. november 25. 17:50 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása Üzenet eltávolítása Üzenet eltávolítása

Tisztelt Tesztelők!
Egy kis segítségre lenne szükségem, szeretnék vásárolni egy asztali DVD lejátszót, ami lejátsza a mindenflke verziójú DivX-es, és XviD-es filmeket, amik nem feltétlenül egy hűdemárkás drága CD-re lettek írva. (pl memorex, traxdata, precision) Lehetőleg olvassa be a .SUB, .SRT feliratokat, ékezetekkel, stb.. Milyen márkát, típust ajánlotok? Egy elfogadható minőség / ár kompromisszumra gondoltam. A válasz sürgős lenne! Előre is köszönöm!
Naplózva
Grimi
Vendég

Re: DivX-es, XviD-es asztali DVD lejátszó
« Válasz #1 Dátum: 2004. november 27. 14:09 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása Üzenet eltávolítása Üzenet eltávolítása

Én egy Yamaha dvd-s550es lejátszót vettem kb 3 hónapja 50-ért most megkapod 40e alatt.Természetesen divX-es,eddig minden fajta cd és dvd lemezt szivesen látott,pedig volt benne minden fajta.Eleinte nem írt szöveget,de a yamaha dobott ki egy fireware frissítést amit le lehet tölteni az oldalukról,ez felraktam rá és most már tökéletes.Az igaz,hogy a sub feliratok nem mindig tetszenek neki,de az srt-igen,de a megoldás csak annyi,hogy átnevezed a kiterjesztést és máris ok!Ha hosszabb szöveg van kiírva azt néha levágja a szélein ez nem tudom,hogy működik a többi lejátszónál,de persz azt is át lehet konvertálni ha zavar valakit.
Én meg vagyok vele elégedve,mondom mindent eszik,amellett vodeo konvertere 108Mzhz-en működik ami csak drágább készülékek sajátja,(ált 54Mhz),persze a különbséget csak LCD vagy PLASMA tv-n látni.Mindenfajta kimenet van a hátulján amira szükség lehet.(Rgb,kompozit,komponens vodeo,S-video,optikai,koaxiális,stb)
És mégiscsak Yamaha!!
Az ittveddmeg.hu-n meg lehet nézni,sőt akár megrendelni is,és ott frissítik is neked talán,én nem ott vettem.

Naplózva
polzoli
Vendég

« Válasz #2 Dátum: 2004. november 28. 08:45 »

Hello!

Ha a Yamaha-t drágállod, vegyél Grundig GDP 2400 Livance-ot.
20 ezer körül van. Kezel mindent, srt, sub, +-rw, stb.
A feliratfile-t kissé ruszki módon lehet negnyitni, egy kissé kicsik a betűk, de ezzel együtt OK a gép.
Naplózva
Lolka123
Vendég

« Válasz #3 Dátum: 2004. december 09. 22:47 »

Sziasztok!

Bocsi a kérdésért, de ezek a divx-es lejátszók lejátszák az avi kiterjesztésű filmeket?

Köszi
Naplózva
Tesztelő
Adminisztrátor

Profil - A felhasználó adatai WWW

Nem: male
« Válasz #4 Dátum: 2004. december 10. 00:23 »
Válasz idézéssel Válasz idézéssel Üzenet módosítása Üzenet módosítása

2004. december 09. 22:47, Lolka123 :
Sziasztok!

Bocsi a kérdésért, de ezek a divx-es lejátszók lejátszák az avi kiterjesztésű filmeket?

Köszi

Ha Divx vagy Xvid kódolásúak, akkor igen (de csak akkor). Nem a kiterjesztés számít, hanem a formátum. Ezt le tudod kérdezni minden aviról pl. a Gspot nevű kis programkával.
Naplózva

TESZTEK magyarul - Hardver, mobiltelefon, autó és sok minden más.
Csengőhangok (hagyományos és polifónikus), oplogók, képüzenetek, háttérképek, tréfás hangos üdvözletek, JAVA játékok.
Inferno
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

Profil - A felhasználó adatai

« Válasz #5 Dátum: 2005. január 17. 20:06 »

Hello mindenki!
Lenne egy kérdésem egy Yamada asztali divx dvd lejátszót néztem ki magamnak és van olyan a leírásban hogy:
Lejátszható: divx, xvid
Na az a kérdés hogy ez letudja játszani az xvid-es és divx-es avi fileokatHuh?
A segítséget előre is köszi.
Hello
Naplózva
Tesztelő
Adminisztrátor

« Válasz #6 Dátum: 2005. január 18. 01:30 »

2005. január 17. 20:06, Inferno :
Hello mindenki!
Lenne egy kérdésem egy Yamada asztali divx dvd lejátszót néztem ki magamnak és van olyan a leírásban hogy:
Lejátszható: divx, xvid
Na az a kérdés hogy ez letudja játszani az xvid-es és divx-es avi fileokatHuh?
A segítséget előre is köszi.
Hello

Ha nem tudná, akkor mi mást jelenthet a leírásában a Divx, Xvid megjelölés? Smiley
Naplózva

Csengőhangok (hagyományos és polifónikus), oplogók, képüzenetek, háttérképek, tréfás hangos üdvözletek, JAVA játékok.
Inferno
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #7 Dátum: 2005. január 19. 19:35 »

Hello!
Bocsi már a hülye kérdésért de biztos akartam lenni benne mert azé nem mindegy hogy mit veszek. Köszi a segítséget.
Hello.
Naplózva
segitseten vki plz
Vendég

« Válasz #8 Dátum: 2005. január 28. 15:04 »

sziasztok, annyit szeretnek kerdezni, hogy amely dvd-lejatszo leirasaban megtalalom, hogy divx lejatszas, az lejatsza-e az xvidet is?
Naplózva
Tesztelő
Adminisztrátor

« Válasz #9 Dátum: 2005. január 29. 01:22 »

2005. január 28. 15:04, segitseten vki plz :
sziasztok, annyit szeretnek kerdezni, hogy amely dvd-lejatszo leirasaban megtalalom, hogy divx lejatszas, az lejatsza-e az xvidet is?

Mivel az Xvid is az MPEG4-en alapul (a Divx-hez hasonlóan), ezért a legtöbb esetben igen.
Naplózva

BeniB
Vendég

« Válasz #10 Dátum: 2005. február 21. 11:07 »

Hello!
Nekem is Grundig GDP 2400 Livance lejátszom van.
Meg tudná mondani valaki, hogyan lehet lejátszani a srt, sub-ot?

Idézet:

Hello!

A feliratfile-t kissé ruszki módon lehet negnyitni, egy kissé kicsik a betűk, de ezzel együtt OK a gép.

« Utolsó szerkesztés: 2005. február 22. 00:45 . Feladó: Tesztelő » Naplózva
polzoli
Vendég

« Válasz #11 Dátum: 2005. február 21. 17:59 »

Na, szóval a feliratfájl megnyitása úgy megy, hogy miután beraktad a DivX-es lemezt és megjelenik a root-menü, benne hogy xyz.avi, és xyz.srt (vagy sub) akkor a navigációs billlentyűvel rámész a feliratfájlra.  
NEM nyomsz OK gombot, hanem helyette röviden megnyomod a távirányítón fekete színű kamera logóval ellátott (kamera állás) gombot.  
Vársz türelmesen és kisvártatva fölül megjelenik egy felirat, hogy  "DivX subtitle selected". Megvárod míg eltűnik (beolvasta) és ekkor ránavigálsz az avi fájlra és megnyomod a lejátszás gombot. Ennyi.  
Azért ez nem megy olyan simán, ha hosszabban nyomod meg a kameraállás gombot, valami egészen más jön elő. Ha nem megy elsőre, ne keseredj el, csinálj egy restartot és próbáld újra. Előbb-utóbb menni fog. Néha a távirányító nem reagál azonnal, de ne add fel!
Szerintem ezt a funkciót valahogy utólag mókolhatták rá, mert valahogy idegennek tűnik. A felirat elég kicsi, nagyítani nem lehet. Megnéztem a cég honlapját, egyelőre firmware frissítés nincs hozzá. (lehet, hogy később lesz)  
Mindegy, mindezekkel együtt lehet élni vele. Nekem is úgy magyarázták   Mindenesetre bámulom az eszét annak aki először jött rá. A következő széria (asszem 3000 vagy valami hasonló sorozatszámú ugyanígy megy de 30ezerért. Szóval szerintem ez úgy jó ahogy van.  
Na, sok szerencsét!  

polzoli  
Naplózva
15 éves lány szopni tanul
Vendég

« Válasz #12 Dátum: 2005. február 21. 18:24 »

2005. február 21. 11:07, BeniB :
Hello!
Nekem is Grundig GDP 2400 Livance lejátszom van.
Meg tudná mondani valaki, hogyan lehet lejátszani a srt, sub-ot?

Hello!

Nehogy már Grundigot vegyél, annél szarabb nincs a földön
Naplózva
Kodi
Kezdő
*

Üdv.

« Válasz #13 Dátum: 2005. március 14. 19:07 »

a dimarson DM-R 450-es, arról tud valaki valamit?
Naplózva
Buldozer_13
Kezdő
*

Szeretem ezt a Fórumot!

« Válasz #14 Dátum: 2005. március 22. 14:58 »

Sziasztok!

Van egy THOMSON DTH222E DivX-es DVD lejátszom.
Van egy bajom vele:A feliratot 30percenként eltünteti és csak akkor jön vissza ha nyomok 1 pause-t és vissza pörgetem a filmet kb. 2 percel.Utána elinditom és minden jo. Mi lehet a hiba létszi segitsetek.
Előre is THX
Naplózva
Oldal: 1 2 3  Válasz Válasz Értesítés Értesítés A téma elküldése A téma elküldése Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat

« Előző téma | Következő téma »

TESZTEK magyarul » Powered by YaBB 1 Gold - SP 1.3.2!
YaBB © 2000-2003. All Rights Reserved.